Ogłoszenia na II. Niedzielę zwykłą

II. Niedziela zwykła, Rok I, A

15. styczeń A.D. 2017

  1. W najbliższym tygodniu liturgicznym obchodzimy:
  • wtorek - Wspomnienie św. Antoniego, opata.
  • czwartek - Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
  • sobota -  Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
  1. Zapraszam na uroczystą msze św., w II. rocznicę powołania naszej parafii oraz moją II. rocznicę przyjęcia prezbiteratu 29. stycznia o g. 14:00. Msze św. będzie koncelebrował  rektor Wyższego Seminarium Duchownego Katolickiego Kościoła Narodowego ks. Andrzej Lipiński, który wygłosi dla nas homilie. Przed dzisiejszą mszą św. rozpoczęliśmy krótką nowennę do NMP Częstochowskiej, która nas przygotuje na zbliżającą się rocznicę ustanowienia NMP Częstochowskiej patronką naszej parafii. Zakończenie Nowenny w przyszłą niedzielę przed mszą św.
  2. Zakończyłem w dniu wczorajszym wizyty duszpasterskie w naszej parafii. Wszystkim, którzy znaleźli czas na wspólną modlitwę i błogosławieństwo mieszkań i domów składam serdeczne podziękowanie za mile spędzony czas i serdeczne przyjęcie mnie w waszych domach.
  3. 29. Stycznia po mszy św. będzie możliwość spotkania się z Prawnikiem z Polski. Jeżeli ktoś z Was ma jakiejś niezamknięte sprawy prawne lub administracyjne w Polsce i chciałby skorzystać z pomocy prawnej to serdecznie zapraszamy. Pan Adwokat będzie co jakiś czas przylatywał do Glasgow. Spotkania 29. Stycznia są bezpłatne, natomiast jeżeli ktoś zdecyduje się na przekazanie jakiejś sprawy prawnikowi, to koszt będzie dostosowywany wg. Konkretnych przypadków.
  1. Aby Boże zbawienie dotarło aż po krańce ziemi i aby ludzie dzisiaj wiedzieli, kim jest Jezus z Nazaretu, potrzebne jest nasze świadectwo. Bóg nam błogosławi, abyśmy byli święci jak Jan Chrzciciel i ukazywali swym życiem Jezusa Chrystusa, który przez nas dalej zbawia, kocha i przebacza.

ks. Proboszcz

Maksymilian Maria MacAulay

Comments are closed.