Ogłoszenia na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

4. czerwca A.D. 2017

 1. W tym tygodniu liturgicznym obchodzimy:
 • w poniedziałek - Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
 • w czwartek - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 • w sobotę - Wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa.
 • w niedzielę - Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 1. Rocznica pierwszej Komunii Świętej w naszej Parafii odbędzie się w niedzielę 18. czerwca. Spotkanie rodziców i dzieci 11. czerwca po mszy świętej.


 2. W następną niedzielę, tj.: 11. czerwca msza święta będzie celebrowana o g. 14:00 w nowym kościele parafialnym przy 1 Albert Drive, Glasgow G41 2PE.


 3. W dniu 13. czerwca przylatuje do nas z Polski ks. Kazimir Ryshkevich, Ojciec Duchowny Wyższego Seminarium Duchownego naszego Kościoła. Ksiądz Kazimierz będzie przewodniczył uroczystej eucharystii w Boże Ciało.


 4. Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane w dni powszednie po mszy św. o g. 10:00 w kaplicy na plebanii.
 5. Łączymy się dziś duchowo z Parafią pw. Zesłania Ducha Świętego w Szczecinie, gdzie dobrze nam znany przyjaciel naszej parafii ks. proboszcz Artur Sitko obchodzi ze swoimi wiernymi Odpust Parafialny. Powierzamy księdza proboszcza i wiernych modlitwie z prośbą o wszelkie potrzebne dla nich łaski.
 6. Bóg potrzebuje człowieka, aby dokonać przemiany świata i ludzi w dzieło miłości. Potrzebuje każdego człowieka. Ciebie i mnie! Kto raz doznał w sobie uczucia prawdziwej miłości, ten łatwo zrozumie, do czego miłość jest zdolna. Niech błogosławieństwo Ojca, Syna i Ducha Świętego będzie dla nas pomocą w niesieniu i okazywaniu miłości braciom.

ks. Proboszcz

Maksymilian Maria MacAulay

NOWE MIEJSCE PARAFII NA MAPIE

Comments are closed.